Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Celostátní soutěž Komenský a my – ČESTNÉ UZNÁNÍ pro naši školu!

Celostátní soutěž Komenský a my – ČESTNÉ UZNÁNÍ pro naši školu!

Ve finále celostátní literárně historické a výtvarné soutěže Komenský a my získal náš žák RADEK FILA (IT3B) čestné uznání za svou slohovou práci – esej na téma Co pro mě znamená být svobodný?

V době „necovidové“ by finále soutěže probíhalo formou třídenního soustředění v místě pořádající organizace, tedy v Brandýse nad Orlicí, kde bychom byli účastníky zajímavých koncertů, přednášek, seminářů a jiných akcí. Letos vzhledem k situaci pořadatelé připravili slavnostní videokonferenci za účasti významných hostů (např. senátora Ing. Petra Šilara, radního Pardubického kraje pro oblast školství pana Josefa Kozla či předsedy Asociace pedagogů základního školství ČR pana Jaroslava Štercla).

Při vyhodnocení prací odborná porota (RNDr. Vladimír Přívratský, CSc., biolog a antropolog, Mgr. Tereza Hejdová, spisovatelka a lingvistka z Ústavu pro jazyk český AV ČR, PhDr. Jana Přívratská, CSc., komenioložka a lingvistka) vyzdvihla také fakt, že se náš žák do finále probojoval jako jediný zástupce středních odborných škol z celé republiky!

Radkovi patří za tento mimořádný úspěch veliká gratulace a dík za vzornou reprezentaci naší školy v celostátní soutěži.

Mgr. Kristýna Pospíšilová

„Všichni na jednom jevišti velikého světa stojíme a cokoliv se tu koná, všech se týče.“

(J. A. Komenský)

 

31. 03. 2021 11:15:00 | Václav Knápek