Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Erasmus Days 2022

Erasmus Days 2022

Jak už název napovídá, představují Erasmus Days, pořádané v celé Evropské unii, zajímavou akci, která si klade za cíl zviditelnit projekty realizované v rámci programu Erasmus+ a informovat o jeho přínosech.

Z naší školy se Erasmus Days ve dnech 13. až 15. 10. 2022 aktivně zúčastnili studenti z řad prvních ročníků a účastníků v lednu 2022 proběhnuvší stáže ve španělské Seville.

Úvod přednášky byl představením stáží, které naše škola pod záštitou Mgr. Aleny Foukalové pro své žáky a učitele již od roku 2008, kdy jsme se do programu Erasmus+ zapojili poprvé, pravidelně organizuje, ať už ve zmíněné Seville, v německém Lipsku či polském Sremu. Poté dostali slovo studenti Hynek Piták a Jiří Kozárek, účastníci dosud poslední uskutečněné stáže ve zmíněné Seville, kteří si pro posluchače připravili autentické vyprávění o práci, zážitcích i stáži jako takové. Závěrečným zpestřením přednášky byl kvíz o ceny – typické španělské produkty – který obsahově i logicky povídání uzavřel.

Přednášková dvouhodinovka v kinosále naší Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel tak byla studentům jistě příjemně a neformálně stráveným časem, ve kterém se mohli dozvědět, jak se na příští stáž zapsat, co všechno program Erasmus+ nabízí, a hlavně, že přihlásit se se určitě vyplatí.


Mgr. Alena Foukalová
koordinátorka programu Erasmus+
členka expertní skupiny programu Erasmus+

 

25. 10. 2022 13:06:00 | Petr Fuchs