Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Exkurze ve firmě NXP aneb I v Rožnově se dějí velké věci!

Exkurze ve firmě NXP aneb I v Rožnově se dějí velké věci!

28. listopadu jsme s třídou IT3A a s vybranými ukrajinskými žáky oboru MIT zavítali do rožnovské firmy NXP, dlouholetého partnera a spolupracovníka naší školy.

Firma NXP Semiconductors se specializuje na výzkum a výrobu analogových komponent pro automobilový a spotřební průmysl, na počítačové sítě a bezdrátovou komunikaci.

Na úvod nás pracovníci HR oddělení a AP Administrative Assistant krátce seznámili se zaměřením a strukturou firmy nabídli našim žákům možnost účastnit se on-line korporátní konference v anglickém jazyce, která se v tento den pořádala pro studenty z celé Evropy. Poté následovala prezentace pana Miroslava Děckého, absolventa naší školy, který zajímavým a poutavým způsobem představil témata, kterým se firma dlouhodobě věnuje. Významný a důležitý bod exkurze představovala oblast NXP školám. Tady dostali naši žáci konkrétní informace o možnosti spolupráce s firmou již během studia na střední škole, byla jim představena také spolupráce s vysokými školami, možnost dlouhodobé placené stáže na studentské pozici atd.

Následovala krátká prezentace odborníků ze sekce automobilové divize, bezdrátového nabíjení (wireless charging) a poté už jsme se přesunuli do odborných laboratoří (například představení srdeční pumpy, bezdrátového testování, automatického testování softwaru, automatického měření).

Za precizní organizaci této exkurze patří firmě NXP obrovský dík, budeme se těšit na další zajímavou spolupráci!

Mgr. Kristýna Pospíšilová

 

30. 11. 2023 13:59:00 | Václav Knápek