Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Filmový festival Jeden svět

Ve středu 29. 3. se žáci tříd ME1, ME3, U2B, U2A a PO1 vydali do kina Panorama v Rožnově pod Radhoštěm, aby navštívili festival dokumentárních filmů Jeden svět.

Letos shlédli film s názvem Kdo mě teď bude mít rád?
Hlavním protagonistou byl Saar, který se potýkal hned s několika závažnými problémy. Vše začalo jeho uvědoměním si své homosexuální orientace. Pocházel z ortodoxní židovské rodiny, a tak je jasné, že u svých nejbližších pochopení nenašel. Proto se odstěhoval do Londýna, kde se nakazil virem HIV. V průběhu dokumentu bylo možno sledovat různé reakce jeho rodinných příslušníků a také proměna jejich chování k Saarovi. Právě pochopení (nebo alespoň snaha o něj) ze strany jeho rodiny a „vyříkání“ si všech strašáků z minulosti bylo impulsem k tomu, že se Saar nakonec rozhodl k návratu do rodné země, aby prožil zbytek života se svými blízkými.
Myslím si, že vybraný film byl hodnotným přispěním do výuky zejména SVZ. Dal podnět k zajímavé diskuzi o náboženství, homosexualitě a s ní spojenými předsudky a také o AIDS.
Závěrem lze říci, že tento festival každoročně přináší spoustu zajímavých dokumentů a nám nezbývá než se těšit, jaké nabídne příští rok. Osobně to hodnotím jako příjemné zpestření výuky společenských věd.
Mgr. Lenka Labajová

20. 04. 2017 16:57:00 | Karla Macurová