Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Hranické robotování

Hranické robotování

Soutěž robotů proběhla 21. 3. 2017 v Hranicích na Moravě v tělocvičně zdejší průmyslové školy.

Tým SŠIEŘ reprezentoval Martin Procházka tentokrát v kategorii středních škol. Soutěž byla hojně obsazena účastníky ve všech kategoriích. Soutěžilo se na třech různých dráhách. Na třetí dráhu nastoupili jen ti účastníci, kteří projeli druhou dráhu. Díky tomu, že se soutěžilo na paralelních dráhách, se podařilo dodržet časový harmonogram i přes velké množství soutěžících. Dobrá organizace přispěla i k tomu, že se odjela všechna tři kola, a tak poprvé došlo i na soutěž s překážkou.
V prvním kole byla dráha s četnými zatáčkami volena tak, aby roboti měli co nejvíce ztížen průjezd. Martin v této části soutěže měl problémy s nastavením PID regulátoru, a tak musel nastoupit i s neoptimálním nastavením, čímž klesl v pořadí.
Pak přišlo druhé kolo. Bylo plné složitých křižovatek, které se musely jezdit vždy vpravo. Zde měl Martin odladěné nastavení regulace již z domova a na klidné jízdě robota to bylo znát alespoň do chvíle, kdy následovala zatáčka blízko mantinelu dráhy. Robot najel na mantinel, a soutěž tak pro Martina skončila. Nastala chvíle zklamání, neboť přípravě doma obětoval nemálo času.

Ing. Vlastimil Demel

29. 03. 2017 10:09:00 | Karla Macurová