Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

I vstup do školy může být příjemný

I vstup do školy může být příjemný

O proměnu vestibulu v budově teorie, k níž došlo v závěru roku 2023, se nemalou měrou zasloužili žáci. Vloni na jaře na půdě Školního parlamentu SŠIEŘ proběhla velmi živá diskuze o tom, jakým způsobem využít výraznou finanční podporu ze strany Krajského úřadu Zlínského kraje, která byla určena na vytvoření a vylepšení odpočinkových zón ve škole.

Ve hře bylo několik možností, jak peníze využít, a nakonec zvítězil návrh Jakuba Macháče a Davida Nohavici, kteří zastupovali učební a nástavbové obory. Žáci vedení školy předložili svou představu, která se stala podkladem pro projekt zpracovaný SPŠS ve Valašském Meziříčí a podíleli se i na diskuzích o úpravách návrhu a finální podobě prostoru.

Roky poznamenaný prostor vstupní části budovy se změnil, a to zásadním způsobem. Vestibul se dočkal nové výmalby ve velmi příjemném šedém tónu, renovací prošly i dveře do bufetu a radiátory. Nejzásadnějším bodem rekonstrukce se stal samozřejmě nábytek, který na míru vyrobili kolegové ze SPŠS ve Valašském Meziříčí, žáci oboru truhlář. O malířské a natěračské práce se postarali jejich spolužáci z oboru malíř.

Nový vestibul se stal příjemným místem pro setkávání žáků i odpočinku o přestávkách. A to i přesto, že prostor není definitivně dokončen. Na úpravu čeká ještě zábradlí schodiště a dovybavení posezení polštářky, drobnými doplňky a květinami.

15. 01. 2024 10:00:00 | Karla Macurová