Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Jak funguje státní správa a samospráva

Jak funguje státní správa a samospráva

se dozvěděli žáci třídy U1C, kteří se v pondělí 20.5. setkali na Městském úřadě v Rožnově pod Radhoštěm s tiskovou mluvčí Mgr. Petrou Graclíkovou.

Na programu byla návštěva městského úřadu, kde se mohli blíže seznámit s fungováním městské správy a rolí úřadu v každodenním životě občanů. Paní Graclíková nejdříve žákům vysvětlila význam a strukturu městského úřadu a dále se dozvěděli, že úřad není jen místem, kde si občané vyřizují své záležitosti, ale také centrem, kde se plánuje a realizuje rozvoj města. Seznámili se s tím, jak se plánuje a spravuje městský rozpočet, jak náročný je proces schvalování stavebních projektů od plánování až po realizaci i jaké služby jsou občanům poskytovány.

Návštěva městského úřadu v Rožnově pod Radhoštěm byla pro žáky nejen poučná, ale i inspirativní. Měli možnost nahlédnout do zákulisí fungování města, které dobře znají, a lépe pochopit, jak důležité je zapojení všech občanů do správy a rozvoje jejich domova. Tento zážitek snad přispěje k  většímu zájmu žáků o veřejné dění a občanskou angažovanost.

Mgr. Karla Macurová

30. 05. 2024 09:03:00 | Karla Macurová