Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Krajské kolo Prezentiády -Zlín 9. 4. 2018

Dne 15. 3. 2018 proběhlo školní kolo Prezentiády a dva nejlepší týmy, složené ze studentů 2. ročníků, byly nominovány do regionálního kola, z nějž postoupily do krajského kola celostátní soutěže.

Toto soutěžní klání se uskutečnilo opět ve Zlíně 9. dubna v prostorách gymnázia v Lesní čtvrti.

Oba týmy našich studentů, tým ze třídy IT2 – Filip Valenta, Svatava Malatínská, Štěpán Ordelt a tým ze třídy ZI2.B ve složení Tomáš Makovic, Jan Mareček a Michal Onufrák, si vyzkoušely, že umění prezentace tvoří více dovedností než jen slovní projev. V konkurenci týmů ze škol celého Zlínského kraje naše týmy dobře obstály a tato zkušenost jim do dalšího studia ukázala cestu k obhajobě jejich práce před posluchači třeba pro maturitní zkoušky.

Dvě témata pro letošní rok: „Co nám doma neřekli“ a „Drogy dnešní doby“ soutěžní týmy ztvárnily velmi zajímavě a rozdílně. Odborná porota měla opět nelehkou úlohu vybrat ty nejlepší. Hlavními kritérii byl nejen obsah práce, verbální a nonverbální projev, ale také grafické povedení práce, nápaditost a znalost problematiky, včetně umění improvizace při odpovídání na otázky poroty.

Oběma týmům našich studentů patří poděkování za vzornou reprezentaci školy.

16. 04. 2018 12:15:00 | Karla Macurová