Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Maturitní ples 2023

Maturitní ples 2023

V pátek dne 24. 2. 2023 se uskutečnil tradiční maturitní ples školy.

V únoru raději plesat, než na mysli klesat

Po všeobecně nepříjemné "covidové" pauze od ledna 2020 jsme my učitelé, rodiče a rodinní příslušníci, přátelé i partneři, mohli v pátek dne 24. 2. 2023 prožít slavnostní tradiční maturitní ples v té nejlepší společnosti - našich maturantů oborů Moderní informační technologie (třídy IT4A, IT4B, IT4C), Podnikání (PO2) a Mechanik elektronik (ME4). I letos jsme přitom využili prostor rožnovského hotelu Eroplán.

Jak již bývá dobrým zvykem, ples oficiálně zahájil úvodním slovem zástupce vedení školy Mgr. Petr Fuchs. Následoval zpěv studentské hymny Gaudeamus igitur pod taktovkou Ing. Milady Chamillové. O poutavý program se postarala Taneční škola Batukáda z Hranic na Moravě, která v jedinečném tanečním vystoupení představila pět ukázek standardních a pět latinskoamerických tanců, kterými se v průběhu večera zjevně pokoušel inspirovat nejeden maturant či jeho doprovod. I následující část programu byla laděna veskrze prakticky, když se představila přední barmanská skupina ze Zlína "Barmani Zlín", která v rámci jedinečné show připravila deset míchaných nápojů, kterými příhodně obdarovala přítomné třídní učitele a jejich žáky.

Poté už byl čas tradičního "šerpování", doprovázený prezentacemi jednotlivých tříd a jejich studentů. Jak je dobrým zvykem, kreativita studentů opět předčila očekávání. Zhlédli jsme vtipné ukázky a skeče, slyšeli tklivé písně, a dokonce jsme byli svědky šerpování za tónů jazzového klarinetu. V průběhu večera k tanci i k poslechu hrála skupina Astmatic, která je s naší SŠIEŘ úzce spjata, neboť většinu jejích členů tvoří naši absolventi, dnes již promovaní inženýři, otcové rodin a talentovaní hudebníci.

Mezi studenty i veřejností byl velký zájem o fotokoutek, v němž se mohl každý nechat zvěčnit, třeba i s vtipnými rekvizitami, a fotografii si přímo odnést domů na památku tohoto slavnostního večera. Kdo si koupil lístek do tomboly, mohl si domů odnést i větší věcnou památku. Ať už však svůj velký den a večer trávili jakkoliv, mohli si maturanti svůj ples ve velkém užít doslova až do rána.

Celkově se večer velmi vydařil a nejen maturanti a třídní učitelé na něj jistě budou dlouho vzpomínat, byť druzí jmenovaní spíše s úlevou, že celou náročnou organizaci plesu mají úspěšně za sebou.

Mgr. Alena Foukalová

 Odkaz na fotogalerii maturitního plesu 2023: MATURITNÍ PLES 2023

03. 03. 2023 08:07:00 | Petr Fuchs