Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

ME3 na školním výletě v Praze

ME3 na školním výletě v Praze

Ve dnech 30. – 31. 10. navštívila třída ME3 v rámci školního výletu naše hlavní město. Hned po příjezdu se kluci vydali na oběd, aby načerpali síly na odpolední program.

První zastávka byla v Senátu Parlamentu České republiky. Zde se kluci dozvěděli o historii budovy Valdštejnského paláce, kde Senát sídlí, mohli si prohlédnout zdejší prostory a zahradu a v neposlední řadě se dostali do té nejzajímavější místnosti – bývalé konírny, ve které dnes probíhají zasedání Senátu.

Hned poté se všichni přesunuli na Karlovo náměstí, kde v prostorách Novoměstské radnice navštívili Neviditelnou výstavu. Nejedná se o výstavu v pravém slova smyslu, přestože v čekací místnosti je možno vyzkoušet si hry poslepu, osahat Braillovo písmo nebo přečíst si něco o vadách zraku. Po tomto úvodu ale přichází na řadu mnohem zajímavější část, a to vyzkoušet si, jak se žije nevidomým. Kluci se rozdělili do menších skupin, každou z nich si přebral nevidomý průvodce a uvedl je do temnoty v pravém slova smyslu. Kluci procházeli poslepu obývacím pokojem, kuchyní, koupelnou, silnicí i lesem a na konci je čekala galerie, kde měli poznat sochy pomocí hmatu. Pro všechny to byl zajímavý zážitek a podle reakcí také nejoriginálnější bod programu.

Jelikož se ale jedná o technicky založené žáky, návštěva Národního technického muzea v Praze nesměla chybět. V muzeu si mohli žáci prohlédnout technické exponáty, které dokumentují vývoj mnoha technických oborů a průmyslu. Pak již nezbylo, než se vydat na Hlavní nádraží a domů. Během dlouhé cesty si kluci odpočinuli a zpracovávali zážitky ze školního výletu.

Výlet se nám vydařil, počasí vyšlo a příští rok nás čeká výlet poslední. Děkuji Mgr. Sabině Pernické, že mi pomáhala s organizací výletu a s pedagogickým dozorem.

Mgr. Lenka Labajová

07. 11. 2023 08:45:00 | Karla Macurová