Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Micro:Bit

Micro:Bit

Ve čtvrtek 21. 12. 2023 se žáci 1. a 3. ročníku učebního oboru elektrikář zúčastnili projektové výuky v Ostravě ve Velkém světě techniky v Dolních Vítkovicích.

Program, který nás čekal, sliboval zážitky spojené s technologiemi. Mnozí si mysleli, že ovládání technologií je jen otázkou pár tlačítek a LED světýlek. Ale tento program nám ukázal, že je současný stav od nás  vyžaduje mnohem víc. Brzy jsme zjistili, že roboti jsou všude kolem nás a jejich řízení není žádná věda. Stačí jen trocha základního programování a svět robotů je nám otevřen. Začali jsme se učit blokovému programování pomocí mikropočítačů. Prostřednictvím mikropočítače micro:bit jsme pronikli do tajů programování.

Během výuky jsme měli možnost pracovat s mikropočítači micro:bit V2. Zároveň jsme si uvědomili, že počítač může být pro nás mnohem víc než jen prostředek ke hrám a sociálním sítím. Otevřely se nám nové možnosti a perspektivy v oblasti elektrikářského oboru.

Tato projektová výuka nám ukázala, že mezi dráty a součástkami můžeme objevit svět, který nás fascinuje. Díky nově získaným informacím z oblasti blokového programování jsme pochopili, že technologie jsou součástí našeho každodenního života a že můžeme hrát aktivní roli v tom, jak se s nimi vypořádáme.

V další části programu jsme navštívili stálé expozice - Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody.

08. 01. 2024 13:17:00 | Karla Macurová