Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

NÁVŠTĚVA FIRMY TAWESCO - PROPOJENÍ TEORIE S PRAXÍ

NÁVŠTĚVA FIRMY TAWESCO - PROPOJENÍ TEORIE S PRAXÍ

Dne 16. listopadu 2023 měli žáci 2. a 3. ročníků oboru Obráběč kovů a Zámečník jedinečnou příležitost navštívit výrobní společnost TAWESCO, která se specializuje na lisovací nářadí a svařovací přípravky, výlisky a svařence pro automobilový průmysl, zemědělství a lesnictví.

Firma TAWESCO, jako významný evropský dodavatel pro automobilky a výrobce zemědělské a manipulační techniky, představila našim žákům své unikátní výrobní procesy, nacházející se v kopřivnických výrobních halách. Společnost TAWESCO nese několik certifikovaných výrobních procesů, což znamená, že mohou nabízet kompletní výrobky, včetně nástrojů pro lisování a svařovacích přípravků, lisovaných a bodově či laserově svařovaných dílů karosérií, hlubokotažených výlisků včetně svařování a těžkých svařenců s povrchovou úpravou.

TAWESCO, s úspěšnou 28letou existencí na trhu, se pyšní historickým propojením s výrobou Tatry, což firmě poskytuje více než století zkušeností v oboru. Modernizací svých výrobních hal patří TAWESCO k nejvýznamnějším strojírenským podnikům v České republice.

Pro žáky bylo pozorování propojení teorie s praxí nejen poučné, ale také inspirující. TAWESCO nabízí širokou škálu pracovních pozic pro všechny úrovně od absolventů až po specialisty v oboru. Díky dynamickému prostředí a možnostem profesního růstu a vzdělávání se společnost stává atraktivním místem pro mladé odborníky.

Návštěva ve společnosti TAWESCO poskytla našim žákům nejen pohled do světa průmyslové výroby, ale také cenné ponaučení a motivaci pro jejich budoucí kariéru v oblasti obrábění kovů a zámečnictví.

Anna Veselá

26. 11. 2023 17:30:00 | Karla Macurová