Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Po lázeňských chodnících

Po lázeňských chodnících

V Rožnově byly lázně – to bylo překvapení pro drtivou většinu účastníků projektového dne Po lázeňských chodnících, který proběhl 12. 4. 2022 a kterého se zúčastnily třídy tříletých učebních oborů a nástavbového studia.

Každá třída měla stanovenou trasu, která kopírovala významné body spojené s historií lázeňství v našem městě. V průběhu dopoledne se tak žáci seznámili s místy, která mnozí zatím nenavštívili. Díky pracovním listům hledali odpovědi na záludné otázky typu – které nemoci se v Rožnově léčily, jaké léčebné metody se využívaly, kde byl inhalační pavilon, co je žinčice, k čemu sloužila, co je podstatou franklinizace, k čemu sloužil Spolek okrašlovací a další.

Akce měla samozřejmě i zábavnější stránku. Skupiny kromě základních materiálů obdržely i dobové fotografie a jejich úkolem bylo najít místo, kde byly pořízeny a pokusit se o repliku snímku v dnešní podobě. Například třída U2B zvládla v improvizovaných podmínkách zachytit i „trakař“ na náměstí.

Součástí léčebného režimu před sto padesáti lety byly i návštěvy kaváren a cukráren, takže tato aktivita musela být nutně zahrnuta do programu dne i při hledání minulosti. Zvlášť dívčí část tříd přivítala možnost zrekapitulovat nabyté vědomosti nad šálkem kávy a doplnit kalorie po poměrně dlouhém ozdravném pochodu.

27. 04. 2022 11:40:00 | Karla Macurová