Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Přednáška na téma Pracovně právní minimum

Přednáška na téma Pracovně právní minimum

Pro žáky třetích ročníků maturitních oborů byla zorganizována ve spolupráci s Úřadem práce Vsetín on-line přednáška na téma „Pracovně právní minimum“

Informační a poradenská střediska (IPS) Úřadu práce České republiky pomáhají žákům středních škol při volbě povolání a výběru nejvhodnější studijní cesty k dosažení zvoleného povolání. V rámci rozšířených služeb nově zařadili blok s názvem „Pracovně právní minimum“ a poskytují tak aktuální informace z této oblasti a interaktivní formou seznamují se základními náležitostmi a nástrahami pracovního poměru.

Využili jsme této nabídky a v předmětu ekonomika jsme tyto přednášky uskutečnili. Žáci se dozvěděli spoustu aktuálních a podstatných informací týkajících se funkce Úřadu práce, vzniku a ukončení pracovního poměru, možností a výhod dohod uzavíraných mimo pracovní poměr, zjistili nevýhody práce na černo, dozvěděli se, na co si dát pozor při podpisu pracovní smlouvy, k čemu je sociální a zdravotní pojištění. Všechny tyto informace se jim budou v budoucnu určitě hodit.

Ing. Jana Josefíková

 

04. 02. 2022 15:39:00 | Václav Knápek