Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Přednáška našeho spolužáka z Ukrajiny

Přednáška našeho spolužáka z Ukrajiny

Ve středu 22. února uspořádal Lev Laptinov, ukrajinský žák třídy IT1C, pro své české protějšky ze třídy IT4A přednášku na téma Ukrajinská literatura a kultura.

V rámci této akce, doplněné o zajímavou prezentaci jakož i o audiovizuální materiál, se tak část našich budoucích maturantů mohla podrobněji seznámit například se středověkými památkami či s ukrajinskými písněmi. Lev připomněl také významné historické milníky 20. století a nevyhnul se ani otázkám k současné ožehavé situaci. Tato akce zaznamenala u žáků pozitivní ohlas, o čemž svědčila i závěrečná živá diskuze. A jazyková bariéra či problémy s dorozuměním se? Minimální. Každá podobná aktivita nad rámec školních povinností je vítána, rozšiřování obzorů je vždy přínosem. Děkujeme.

Mgr. Kristýna Pospíšilová

 

 

03. 03. 2023 12:18:00 | Václav Knápek