Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Přednáška pro kadeřnice

Přednáška pro kadeřnice

V pondělí 24. 10. 2016 se kadeřnice ze třídy U2B zúčastnily přednášky paní Bc. Jany Miklové z Odboru hygieny obecné a komunální ve Zlíně.

Tato přednáška se konala již po několikáté v prostorách naší školy.
Paní Jana Miklová je odbornicí z praxe, kterou vykonává více než dvacet let a naše žákyně seznamovala s hygienickými zásadami na pracovišti. Žákyně se aktivně zapojily, kladly dotazy, na které se jim dostalo erudovaných odpovědí. Tento tematický celek probírají v rámci předmětu Materiály.
Srozumitelnou formou vyložila nejdůležitější body, na které se musí budoucí kadeřnice zaměřit. Upozornila především na nepřesnosti v legislativě a na prohřešky, kterých se běžně vlasoví odborníci v praxi dopouštějí. Výklad doplňovala příklady, které sama ve své praxi zažila. Zmínila se také o novinkách v tomto oboru, což bylo pro budoucí kadeřnice významným přínosem.
Velkou pozornost věnovala otázkám provozního řádu, provozní hygieny a desinfekce.
Přednáška sklidila úspěch a významně přispěla ke zpestření výuky našich kadeřnic.
Mgr. Sabina Pernická

 

10. 11. 2016 10:14:00 | Milada Chamillová