Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Projektový den IT4B v Praze

Projektový den IT4B v Praze

Třída IT4B se zúčastnila ve dnech 22. - 23. 11. 2023 dalšího projektového dne v rámci inovativního vzdělávání, tentokrát spojeného s prohlídkou našeho hlavního města a jeho pamětihodnostmi.

Součástí projektového dne byla návštěva Národního technického muzea a výstava Dveře budoucnosti dokořán“, která byla součástí české expozice a zazářila na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji. Výstava ukazuje šetrné formy získávání, ukládaní i využívání energie, nové způsoby, jak chránit a čistit vodu, vzduch, zem nebo recyklovat materiály a pěstovat plodiny, ryze české nanotechnologie šetřící vzácné zdroje, ale také chránící zdraví člověka. Město budoucnosti je ukázkou toho, jak se doplňují a propojují různé vědecké obory a aplikace – od informatiky a energetiky přes strojní a materiálové inženýrství po botaniku a nanotechnologie. Město navrhli architekti českého pavilonu na EXPO v Dubaji podle urbanistického konceptu patnácti minut – tedy s časovou a energetickou dostupností všeho, co člověk potřebuje.

Dalším bodem programu byla exkurze do ČNB expozice a výukový program „Lidé a peníze“ interaktivní přednáška o praktických informacích ze světa peněz zaměřená především na českou a československou měnovou historii, centrální bankovnictví v mezinárodním kontextu cenovou a finanční stabilitu, plynulost peněžního oběhu a především technické zabezpečení, využití prostředků ICT v systému bankovnictví.

K návštěvě hlavního města samozřejmě patří i procházka Prahou a návštěva pražských pamětihodností. Naše trasa vedla přes Letnou s nezapomenutelnou vyhlídkou na celou Prahu, na Pražský hrad s hradní stráží a chrámem Svatého Víta, dále pak přes Nerudovku, Karlův most a nábřeží k Národnímu divadlu. Na Národní třídě, náměstí Václava Havla u nové scény ND a u památníku sametové revoluce jsme si připomněli aktuální a velmi výstižné heslo letošních oslav sametové revoluce “Díky, že můžem“ a všichni jsme si uvědomili, že svoboda k sobě váže především také zodpovědnost. Druhý den jsme navštívili také Václavské a Staroměstské náměstí a staré město s jejími kouzelnými uličkami a prošli jsme se Celetnou ulicí k Prašné bráně. Atmosféra hlavního města nás okouzlila a plni dojmů, vzpomínek i únavy jsme se vraceli večerním vlakem domů.

Ing. Jana Josefíková

 

28. 11. 2023 10:42:00 | Václav Knápek