Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Seminář první pomoci

Seminář první pomoci

V pondělí 18. 12. se žáci tříd U1A, U1C, U3A, U3B, U3C zúčastnili semináře první pomoci, který probíhal v rámci projektu „Neboj se pomoci“. Tento projekt zaštiťuje Výzkumné a vzdělávací centrum Agel a je spolufinancován Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Seminář vedly dvě zkušené zdravotní sestry z oddělení ARO z valašskomeziříčské nemocnice, paní Bc. Anna Staňková a Kateřina Koníčková. Prostory pro konání akce poskytl Domov mládeže SŠIEŘ. Náplní semináře byly praktické ukázky laické první pomoci, zejm. resuscitace na cvičné figuríně, dále si mohli žáci poslechnout autentické nahrávky z dispečinku linky 155 a vyslechnout zajímavé informace z oblasti první pomoci. Seminář byl velmi interaktivní a žáci se ochotně zapojili do nabízených aktivit. Na konci dostali certifikát za úspěšné absolvování kurzu první pomoci.

Tento projekt je velmi prospěšný, neboť každý máme povinnost poskytnout první pomoc, ale ne každý ví, jak na to. Proto se do něj naše škola bude aktivně zapojovat i nadále s cílem dostat tyto informace k co nejvíce žákům.

Mgr. Sabina Pernická

20. 12. 2023 13:50:00 | Karla Macurová