Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

Počátkem prosince proběhlo v prostorách žákovské knihovny školní kolo Olympiády v českém jazyce, kterého se letos zúčastnilo 14 soutěžících.

Odvahu porovnat své znalosti se staršími a zkušenějšími spolužáky našlo také několik žáků z řad 1. ročníků a nutno podotknout, že si vedli velmi dobře!

Po náročném gramatickém testu ověřujícím znalosti z oblasti morfologie, lexikologie a větné skladby na žáky čekala slohová práce na téma Dopis mému o pět let mladšímu já.

A výsledky? První příčku obsadil Eduard Filip (IT3B), druhé místo s těsným rozdílem jednoho jediného bodu patří Danielu Kotulkovi (IT3C), sdílenou třetí pozicí se mohou pochlubit Jiří Svíčka a Vendula Chupíková (oba IT2C).

Všem soutěžícím patří velké poděkování za aktivitu a chuť pracovat nad rámec učebních povinností. Těm nejúspěšnějším řešitelům gratulujeme! První dva umístění budou naši školu reprezentovat na krajském kole Olympiády v českém jazyce, které se uskuteční 30. ledna 2024 v prostorách Gymnázia Františka Palackého ve Valašském Meziříčí.

Za kolektiv vyučujících ČJL Mgr. Kristýna Pospíšilová

 

21. 12. 2023 14:26:00 | Václav Knápek