Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Soutěž  „Finanční gramotnost“

Soutěž „Finanční gramotnost“

Své znalosti z ekonomických předmětů si naši žáci mohli prověřit v 11. ročníku soutěže Finanční gramotnost (SFG).

Ve školním kole zvítězil Jakub Mičkal ze třídy U3.B, na druhém místě se umístil Ondřej Koňařík ze třídy IT3C a třetí místo obsadil Hynek Piták ze třídy IT3.A. V tomto složení se školní tým zúčastnil okresního kola, ale bohužel i přes maximální snahu se neprobojoval do krajského kola. Školní i okresní kolo proběhlo prostřednictvím on-line soutěžního systému.

Soutěž FG je součástí aktivní politiky zaměstnanosti a současně slouží pro měření úrovně finanční gramotnosti u více než 1/4 milionu žáků základních a středních škol v ČR. Ve školních kolech soutěží žáci jako jednotlivci. Tři nejlepší z nich se stávají členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole a v případně dalšího postupu i v kole krajském nebo celostátním finále.

Smyslem soutěže je upozornit na nutnost výuky a osvojování si zdravých finančních návyků od útlého věku až do dospělosti.

FINANČNÍ GRAMOTNOST JE ÚČINNOU PREVENCÍ PROTI školní šikaně, kriminalitě dětí a mládeže, gamblerství, předlužení, sociálnímu vyloučení, rodinným a partnerským krizím, extremismu, obavám ze stáří a dalším negativním jevům ve společnosti.

Ing. Jana Josefíková

 

 Soutěž Finanční gramotnost

16. 02. 2022 19:16:00 | Václav Knápek