Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Soutěž „Finanční gramotnost“

Soutěž „Finanční gramotnost“

I v letošním školním roce si své znalosti z ekonomiky si naši žáci prověřili již ve 13. ročníku soutěže Finanční gramotnost.

Ve školním kole zvítězil Martin Šulák ze třídy IT3C, na druhé místo se zařadil Filip Mičulek ze třídy IT3A a třetí místo obsadila Tereza Cábová ze třídy IT3B. Tito žáci pak vytvořili soutěžní tým, který nás reprezentoval v okresním kole, kde obsadil nepostupové místo.

Celostátní soutěž FG je součástí aktivní politiky zaměstnanosti a současně slouží pro měření úrovně finanční gramotnosti žáků základních a středních škol v ČR. Soutěž je napojena na úspěšný celosvětový projekt Global Money Week  Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti zaměřený na děti a mládež.

Smyslem soutěže je poukázat na nezbytnost výuky a osvojování si zdravých finančních návyků od útlého věku až do dospělosti.

FINANČNÍ GRAMOTNOST JE ÚČINNOU PREVENCÍ PROTI školní šikaně, kriminalitě dětí a mládeže, gamblerství, předlužení, sociálnímu vyloučení, rodinným a partnerským krizím, extremismu, obavám ze stáří a dalším negativním jevům ve společnosti.

Ing. Jana Josefíková

 

Přiložené soubory

13. 02. 2024 15:04:00 | Václav Knápek