Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Spolu po covidu

Spolu po covidu

Ve dnech 11.10. – 13. 10. 2021 se první skupina žáků učebních oborů tříd U2A a U2C zúčastnila projektu „Spolu po covidu“.

Realizace tohoto projektu byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.
Žáci zmíněných tříd, jejich pedagogové a školní psycholožka vyrazili na třídenní pobyt do Velkých Karlovic. Po příjezdu, povinném testování a ubytování v hotelu Galik se účastníci zapojili do společného programu.
Nejdříve byli žáci seznámeni s obsahem a pravidly kurzu. Po obědě jsme vyrazili na „dobrodružnou“ stezku kolem Pralesa Razula ke stoletému dubu na Bařince. Žáci cestou při plnění úkolů sbírali čísla kódu, se kterým bylo možné otevřít schránku s pokladem.
Po večeři a odpočinku následovaly aktivity spojené s globálním vzděláváním. Žáci viděli dokumenty související s touto problematikou a následně společně v týmech přiřazovali různé výroky k cílům odkazujícím k tematice udržitelného rozvoje.
Večer žáci využili možnosti zahrát si bowling či stolní tenis.
V úterý po snídani proběhla aktivita zaměřená na kvalitní vzdělávání a problematiku školství v rozvojových zemích, následovala turistika, tentokrát výlet na vrch Miloňová, který se nachází v nadmořské výšce 846 m.n.m. Ze čtyřiadvaceti metrů vysoké rozhledny Miloňová nám byl z důvodu silné oblačnosti dopřán výhled jen do vzdálenosti nejbližší obce Karolinky, při zpáteční cestě nás také zastihl také déšť. Ani drobná přírodní nepohoda ovšem nezabránila žákům i zaměstnancům v inspirativní konverzaci.
V rámci projektu byla rozvíjena kolektivní spolupráce i osobní růst, řešení různých situací a duševní hygieny. Mimo jiné žáci na různých stanovištích plnili úkoly související se zručností a šikovností.
Na konci dne se zájemci utkali v turnaji ve stolním tenise a bowlingu.

Postřehy našich žáků:
Celkově to bylo zajímavé a zároveň i vyčerpávající.
Turistika byla velmi záživná, nečekal jsem, že v Karlovicích jsou tak vysoké kopce.
Jsem rád, že jsem mohl po delší době strávit čas s přáteli venku i na pokoji.
Naučili jsme se lépe spolupracovat.

26. 10. 2021 11:51:00 | Karla Macurová