Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

SPOLU PO COVIDU II

SPOLU PO COVIDU II

Druhá skupina žáků učebních oborů tříd U1A a U1C se dočkala akce „Spolu po Covidu“ 1. 11. – 3. 11. 2021.

Realizace tohoto projektu byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.
Žáci prvních ročníků U1A a U1C, jejich třídní učitelé a další pedagogové i školní psycholožka se zúčastnili tohoto pobytu, v hotelu Galík ve Velkých Karlovicích. Po příjezdu a povinném testování na přítomnost viru COVID-19 jsme se ubytovali v pohodlných pokojích. Poté se žáci již mohli plně zapojit do společenského programu.
Nejdříve pedagogové seznámili své svěřence s obsahem a pravidly tohoto projektu. Tak jako v prvním, i v druhém kurzu jsme se po obědě vydali na „dobrodružnou cestu za pokladem“, na stezku lemující Prales Razula, až ke stoletému dubu na „Bařince“. Žáci museli cestou plnit nejrůznější úkoly, sledovali číselný kód, kterým potom mohli otevřít schránku s pokladem.
Po večeři a odpočinku žáci využili možnosti zahrát si bowling, stolní tenis či společenské hry. Žáci se utkali v turnajích, jejichž vítězové, dostali drobné odměny.
V úterý nám počasí nepřálo, tedy hned po snídani proběhla aktivita spojená s globálním vzděláváním. Žáci viděli krátké videa související s touto problematikou a následně společně v týmech řešili odpovědi týkající se tématiky udržitelného rozvoje.
Po obědě se na chvíli vyčasilo, a my mohli alespoň na krátkou procházku směrem k nedaleké rozhledně. Počasí nám bohužel zabránilo dojít až na vrch Miloňová, který leží v nadmořské výšce 846 m. n. m. Ani drobná přírodní nepohoda nezabránila všem účastníkům krátkému výšlapu.
Na konci dne si mohli zájemci opět zahrát stolní tenis, bowling a společenské hry.
V rámci projektu byla rozvíjena kolektivní spolupráce i osobní růst, řešení různých situací a duševní hygieny.

24. 11. 2021 12:50:00 | Karla Macurová