Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Úspěch žáků SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm v soutěži NXP Cup

Naši žáci Martin Poláčik a Vít Válek se zúčastnili letošního ročníku NXP Cup v kategorii středoškoláků. Vítězstvím v regionálním kole v Bratislavě se kvalifikovali do Evropského finále, které se uskutečnilo 9. května 2016 v Mnichově. Zde obsadili druhé místo, což je jednoznačný úspěch.

Ve dnech 9. – 10. 5. 2016 se uskutečnilo evropské finále soutěže NXP Cup v Mnichově. V této soutěži jde o co nejrychlejší průjezd závodní dráhy s autonomním autíčkem, které získává informace o dráze pomocí kamery. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií, středoškolské a vysokoškolské. Obě kategorie musí použít předepsaný model autíčka, přičemž je pravidly velmi omezeno jeho možné vylepšení. Hlavní práce soutěžících tedy spočívá ve vytvoření řídícího programu. Evropského finále se účastní nejen státy starého kontinentu, ale také severní Afriky. Podmínkou účasti v této soutěži je úspěšné absolvování kvalifikace ve vybraném regionálním kole.
Tým žáků, ve složení Martin Poláčik a Vít Válek, se ve středoškolské kategorii, po výhře regionálního kola v Bratislavě, umístil v Mnichově na skvělém druhém místě.

11. 05. 2016 13:10:00 | Jan Pilčík