Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Vltava 2017

Vltava 2017

Předpověď počasí na dny 18. – 22. 9. 2017 nevěštila pro žáky 2. ročníků, kteří se vydali do jižních Čech sjíždět na kánoích Vltavu, nic příjemného. Nakonec ale 42 účastníkům (z toho 12 dívkám) umožnilo téměř bez deště splnit daný týdenní program.

Po příjezdu do kempu U Vikinga se žáci ubytovali, převlékli se do sportovního oblečení a vyjeli autobusem do výše položeného kempu U Fíka, kde vyfasovali lodě, pádla a sud na nezbytně nutné věci. Po důležité teoretické přípravě si žáci vyzkoušeli své znalosti i prakticky na vodě.
Na závěr výcviku se na kánoích po vltavském toku dostali na místo ubytování. Pak už následovaly určené denní úseky na trase od Rožmberka do Boršova. Celková délka trasy, kterou vodáci absolvovali, měřila přibližně 50 km. S nástrahami, které Vltava připravila, si žáci přes drobné nezdary poradili velmi dobře.
Středeční odpoledne patřilo prohlídce krásného jihočeského města – Českého Krumlova. Žáci si prošli historické centrum, měli možnost prohlídnout si dominantu města krumlovský zámek, také se seznámit s trasou následujícího dne a především s jezy, které budou muset překonat již následujícího dne na počátku čtvrteční trasy.
Celou dobu jak na vodě, tak i v kempu panovala mezi účastníky dobrá nálada, čas utíkal velmi rychle a než se žáci nadáli, byl zde pátek s poslední etapou ze Zlaté Koruny do Boršova a cesta domů.
Lze konstatovat, že sportovní kurz nepřinesl žákům jen nové zkušenosti s pobytem v přírodě a sportovní dovednosti, ale také uspokojení, že jsou schopni podat dobrý výkon a zažít s vrstevníky situace, které nejsou v životě zcela běžné.

 

05. 10. 2017 08:18:00 | Karla Macurová