Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Vodácký kurz VLTAVA 2021

Vodácký kurz VLTAVA 2021

Nový školní rok 2021/2022 začal pro většinu žáků druhých ročníků netradičně. Po distanční výuce v uplynulém školním roce se podařilo uskutečnit sportovní vodácký kurz na Vltavě, a to pro velký zájem z řad žáků ve dvou termínech od 6. 9. – 10.9. a 13. 9. – 17. 9. 2021.

Přírodní podmínky pro účastníky kurzů byly příznivé. Po chladném a deštivém úvodním týdnu školy, jako by se počasí rozhodlo udělat vodákům radost a teploty se především v prvním termínu vyšplhaly nad hranici 25 stupňů a v druhém termínu se pohybovaly okolo 20 stupňů, průtok vody ve Vltavě přesahoval obvyklý průměr a za celých čtrnáct dnů pršelo jen jednou v noci. Takže ideální podmínky!
Trasa naplánovaná na celotýdenní pobyt byla rozdělena do 4 etap a měřila okolo 70 km. Putování po Vltavě začalo ve Vyšším Brodě, pokračovalo přes Rožmberk, Český Krumlov, Zlatou Korunu do cíle – Boršova nad Vltavou. Žáci se po trase z lodí mohli pokochat krásnou jihočeskou krajinou, cestu jim v příjemném letním počasí oživilo 11 jezů, které museli zdolat. Vůbec nevadilo, když se někdo „udělal“. Vždyť to k vodáctví patří.
Středa se vymykala ze zaběhnuté rutiny, neboť volné odpoledne mohli žáci věnovat prohlídce historického města Český Krumlov, nakoupit dárky nejbližším a obdivovat místa, která lákají tuzemské i zahraniční turisty.
Pro mnohé žáky putování po řece, pobyt v kempu a doba strávená se spolužáky byly určitě netradičním zážitkem a snad se budou k němu ve vzpomínkách vracet. To byl také účel kurzů, navázat přátelství, prožít týden v přírodě a naučit se vzájemné spolupráci a zodpovědnosti.

30. 09. 2021 12:48:00 | Karla Macurová