Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Výlet třídy IT3B do Mikulova

Výlet třídy IT3B do Mikulova

Naše dobrodružství začalo návštěvou kouzelného Lednicko-valtického areálu. V poledne jsme se vydali na procházku kolem zámku Lednice, a naši cestu jsme završili u Minaretu.

Ale to byl jen začátek našeho dne. Čekala nás totiž exkurze do vinného sklípku ve vesničce Dobré Pole, který patřil pánovi, který nás v Mikulově ubytoval.

Do Dobrého Pole jsme dorazili vlakem a okamžitě nás pohltila atmosféra klidu a pohody. Majitel sklípku nás přivítal a začal vyprávět o historii místa, o tajemstvích výroby vína a různých druzích, které jsme měli možnost ochutnat. Degustace byla nezapomenutelná a přidala našemu výletu příjemnou, gurmánskou tečku.

Druhý den byl ještě více akční. Čekala nás osmikilometrová túra z Klentnic do Mikulova. Během cesty jsme navštívili zříceninu hradu Sirotčí Hrádek, kde se nám otevřel dechberoucí výhled na Mikulov a jeho okolí. Po příchodu do Mikulova jsme si dopřáli zasloužený oběd a zmrzlinu, která nás osvěžila.

Ale to nebylo vše. Odpoledne jsme strávili u lomu, kde jsme se vykoupali a odpočinuli si. Večer jsme se vydali na Svatý Kopeček sledovat západ slunce. Křížová cesta nás zavedla až na vrchol, kde nás čekal nádherný výhled, který nám doslova vzal dech. Prošli jsme se kolem kostela svatého Šebastiana až ke kapli Božího hrobu, a pak, unavení a plni dojmů, jsme se vrátili na ubytování, kde jsme odpočívali po náročném dni.

Poslední den jsme zakončili prohlídkou zámku v Mikulově, čímž jsme završili náš výlet plný nezapomenutelných zážitků a krásných výhledů.

Ráda bych tímto poděkovala za celou třídu IT3B našemu třídnímu učiteli Václavu Knápkovi a panu učiteli Milanu Líbeznému za skvělou organizaci výletu a vymyšlení programu. Velké díky patří také naší spolužačce Tereze Cábové za zajištění ubytování. Tento výlet byl pro nás nejen poučný, ale také nesmírně zábavný a velmi jsme si ho užili.

Ivana Divinová IT3B

 

01. 07. 2024 12:32:00 | Václav Knápek