Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Vztahy v třídním kolektivu

Vztahy v třídním kolektivu

Ve středu 10. 11. 2021 se třída ME1 zúčastnila besedy na téma Vztahy v třídním kolektivu.

Beseda proběhla pod vedením zájmové organizace Most z Valašského Meziříčí.
První úkol byl takový, že měli žáci říct své jméno, oblíbenou snídani a zvíře/auto, které jim jejich třída připomíná. Poté měli kluci zavřít oči a čekaly je další otázky z oblasti vztahů ve třídě, měli se přihlásit, pokud souhlasí s danou výpovědí. Zavřené oči zajišťovaly určitou míru anonymity odpovědí, což jistě přispělo k vyšší upřímnosti.
Následoval další úkol, který už vyžadoval aktivní zapojení se. Kluci obdrželi papíry, které symbolizovaly vory, a měli se dostat s jejich pomocí po fiktivním moři zpět na pevninu. Tento úkol vedl ke vzájemné spolupráci a žáci se s ním popasovali velmi dobře.
Druhou část přednášky doplnily některé ukázky z filmů, které měly demonstrovat důležitost dobrých vztahů v kolektivu, vzájemné podpory a pomoci. Další aktivity měly přispět k tomu, aby si kluci uvědomili, jakou roli hrají v kolektivu své třídy.
Celkově za celou třídu můžu říct, že tuto besedu hodnotíme kladně a věříme, že přispěje k vybudování stabilního kolektivu žáků, kteří se budou vzájemně respektovat a pomáhat si.

Lenka Labajová

23. 11. 2021 10:37:00 | Karla Macurová