Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Zapojili jsme se do projektu „Bankéři do škol“

Zapojili jsme se do projektu „Bankéři do škol“

Ve dnech 27. 2. a 1. 3. se vybrané třídy zúčastnily workshopu o finanční gramotnosti a kyberbezpečnosti vzdělávacího projektu „Bankéři do škol“, jejž organizuje Česká bankovní asociace.

Vzdělávací projekt „Bankéři do škol“ organizuje Česká bankovní asociace od roku 2014 a je založen na osobním setkání bankéřů s žáky. Jeho cílem je rozvoj obecných znalostí žáků z oblasti financí a kyberbezpečnosti. Workshopy v délce dvou vyučovacích hodin se konají v prostorách školy a jsou vedeny odborníky z členských bank. Česká bankovní asociace je dobrovolné sdružením bank působících na českém trhu. Banky, které do projektu vysílají své zástupce, činí na základě žádosti ČBA a jejich vystoupení není komerční prezentací.

Na naši školu zavítali 27. 2. pan Ing. Petr Javorek a 1. 3. pan Ing. Bronislav Ptáček. Oba bankéři byli vybaveni výukovými materiály seznámili naše žáky s praktickými informacemi ze světa financí, přiblížili studentům, jak funguje kyberprostředí v bankovnictví, jaké problémy při správě účtů mohou nastat a samozřejmě nezapomněli ani na samotné základy bankovní identity.

Studenti si z přednášky neodnesli jen spoustu teorie o bankovnictví, ale oba přednášející svůj výklad doplnili o osobní příhody a zkušenosti z banky a ukázali jim jak pracovat s rodinným rozpočtem, seznámili je s možnostmi spoření a investování. Vše bylo podpořeno vynikající orientací v oboru a jasným a srozumitelným výkladem.

Ing. Jana Josefíková

 

08. 03. 2023 12:36:00 | Václav Knápek