Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Zemí krále Artuše…

Zemí krále Artuše…

Za další povedený projekt bychom mohli označit naše sedmidenní putování Belgií a anglickým Cornwallem, který jsme uskutečnili ve dnech 6. – 12. dubna. Jednalo se o jazykový a poznávací zájezd pro zájemce z řad žáků všech oborů SŠIEŘ.

Měli jsme možnost navštívit Brussel a obdivovat symbol Belgie, Atomium. Poté jsme se přesunuli do malebných Brugg, historicky významného města s řadou jedinečných pamětihodností, muzeí a malebných zákoutí. Návštěva Muzea čokolády i s ochutnávkou toho nejlepšíhoJ bylo nabíjející…Po projížďce na lodičkách po místních kanálech jsme se s Belgií rozloučili a přesunuli se do Francie. Po noclehu v Calais jsme pokračovali do anglického Devonu.

Torquay a jeho přímořská atmosféra…Starobylý komplexní jeskynní systém Kents Cavern…prohlídky samozřejmě v angličtině. Tento den se také vydařil! Večer jsme se ubytovali v Plymouth v rodinách a těšili se na další báječný den.

Eden Project. Návštěva výjimečného komplexu umělých biotopů s květinami a stromy ze všech koutů světa. Pak návštěva zříceniny hradu krále Artuše Tintagel, který se dramaticky tyčí na útesech jihozápadní Anglie. Odpoledne jsme dojeli do NP Dartmoor s kouzelnými vřesovišti, kde dle legendy žil pes baskervillský. Volně pobíhající divocí poníci nám ale úplně stačili. Závěr dne patřil návštěvě slavné hospody Jamaica Inn s pokojem č. 4, kde straší dodnes…

Pátý den byl ve znamení prohlídky nejzápadnější části Cornwallu. Komentovaná prohlídka kláštera St. Michael´s Mount, rekreačního střediska Penzance a Minnack Theatre, impozantního divadla na skalním útesu, a nejzápadnějšího cípu Cornwallu – Land's End s výhledem na ostrov Isles of Scilly, kde jsme si dali malý „trailík“…

Celodenní prohlídkou Londýna, následující den, kde jsme jeli na lodi, metrem, zvládli asi 17 km přes City of Westminster, Parliament, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, China Town, Oxford Street, Regent Street a koukli na capital city z London Eye…jsme naše „tripování“ kouzelnou jihozápadní Anglií a Belgií ukončili. Dlouhou cestu domů jsme také zvládli s grácií.

Na závěr chceme poděkovat všem, kteří se zasloužili o skvělou atmosféru a pohodu během celého zájezdu, a už teď se těšíme na „příště…“. Byli jste skvělý tým!!

Mgr. Pavlína Chovancová
Mgr. Alena Foukalová

15. 04. 2024 20:30:00 | Václav Knápek