Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Zkamenělé stopy Beskyd

Zkamenělé stopy Beskyd

V průběhu října se nám naskytla jedinečná možnost přenést se z přítomnosti do značně vzdálené minulosti druhohor. Nepotřebovali jsme k tomu ani stroj času, stačilo se přemístit v rámci města do budovy Správy CHKO Beskydy.

Až do konce listopadu se zde koná výstava „Zkamenělé stopy“, kterou organizuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Regionální pracoviště Správa CHKO Beskydy. Autoři výstavy RNDr. Vladimíra Jašková a RNDr. Tomáš Lehotský, Ph.D  na 18-ti panelech seznamují návštěvníky s moderním odvětvím paleontologie – tzv. paleoichnologií, čili vědou o fosilních stopách. Nepředstavujme si klasické zkameněliny, ale stopy, které zanechali různí živočichové například v písku a které v průběhu času zkameněly. Výstavu právě doplňují nálezy těchto fosilních stop, které byly nalezeny za posledních 30 let na území Beskyd.

Výstavu jsme navštívili postupně s třídami U2B, U2C a ME1. S úsměvem nás vždy přivítal pan Ing. František Šulgan, který nás nejprve seznámil pomocí obrazové prezentace mimo jiné s historií vzniku hor na našem území, ukázal nám odlitky stop živočichů a odpověděl na spoustu našich dotazů. Díky získaným informacím jsme si přehledně doplnili učivo předmětu Základy ekologie. Akce splnila svůj účel a u žáků měla velký úspěch.

Děkuji panu Šulganovi za vstřícnost a ochotu, asistentkám pedagoga paní Elišce Divínové a paní Monice Macurové za doprovod.

Ing. Ludmila Husková

16. 11. 2023 17:23:00 | Václav Knápek