Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

DVAKRÁT DRUZÍ V LITERÁRNÍ SOUTĚŽI ZLÍNSKÉHO A TRENČIANSKÉHO KRAJE!

DVAKRÁT DRUZÍ V LITERÁRNÍ SOUTĚŽI ZLÍNSKÉHO A TRENČIANSKÉHO KRAJE!

Ve středu 10. května jsme se spolu s Lukášem Michálkem (IT4B, obor Moderní informační technologie) a Tondou Putalou (ME4, obor Mechanik elektronik) vydali do Slavičína.

Tam totiž, v prostorách obřadní síně městského úřadu, proběhlo slavnostní udělení cen za nejlepší literární práce středoškoláků Zlínského a Trenčianského kraje.

24. ročník Literární soutěže středních škol Zlínského a Trenčianského kraje pořádá Nadace Jana Pivečky Slavičín a Gymnázium Jana Pivečky a SOŠ Slavičín pod mottem: „Vnímáme přítomnost, abychom ovlivnili budoucnost.“ Záštitu nad touto akcí drží Rotary Club, což je nejstarší mezinárodní klubová organizace na světě, která vznikla roku 1905 v americkém Chicagu a která sdružuje přes jeden milion vůdčích osobností a profesionálů z různých oborů. Cílem a hlavním mottem tohoto uskupení je „Service Above Self“ (Služba na prvním místě), zkrátka dělat svět lepším!

V kategorii Próza získal Lukáš Michálek za svou povídku skvělé druhé místo. Probojoval se náročnou konkurencí 32 prací, jeho práci hodnotily dvě skupiny celkem 26 porotců, mezi nimiž nechyběl například Ing. Jaroslav Šuranský, CSc. MBA, guvernér Rotary klubu pro ČR a SR. V kategorii Poezie patří stříbrná pozice Tondovi Putalovi, a to za básnický cyklus s názvem Otisky. Tato práce byla odbornou porotou vyhodnocena jako druhá nejlepší z celkem 87 zaslaných básní!

Kluci, veliká gratulace za perfektní výkon, patří vám poděkování za špičkovou reprezentaci naší školy. A jak na vaši adresu z úst porotců a organizátorů soutěže zaznělo: „Pište dál!“

 

Mgr. Kristýna Pospíšilová

 

12. 05. 2022 11:40:00 | Václav Knápek