Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

IT4A na výletě v Praze

IT4A na výletě v Praze

V úterý 29. 11. jsme se my, IT4A, vydali na svůj poslední společný výlet do Prahy. Sraz jsme měli ráno ve Valašském Meziříčí, odkud jsme vyrazili na dlouhou cestu, která vedla až na hlavní nádraží v Praze.

Odtamtud jsme se vydali přímo na naše krásné ubytování do Kapucínského kláštera, kde jsme se rovnou připravili na večerní představení Zkrocení zlé ženy od Williama Shakespeara v podání herců z Divadla pod Palmovkou, které jsme si náramně užili.

Druhý den na nás čekala průvodkyně Lenka z Tandemu, která nás v angličtině provedla po Malé Straně, ukázala nám zajímavá zákoutí a podělila se s námi o všechny historické pamětihodnosti. Večer nás opět čekalo divadelní představení, tentokrát v Národním divadle, a to Hordubal od Karla Čapka. Přestože místa na nohy bylo poskromnu, alespoň jsme mohli načerpat krásnou atmosféru budovy Národního divadla.

Třetí den, po procházce po Pražském hradě a prohlídce Katedrály sv. Víta, nás čekal výstup 303 schodů ve zvonici náležící ke kostelu svatého Mikuláše. I když schody byly místy příkré, výhled na ochozu stál za to. Po vydatném obědě jsme se přesunuli na Neviditelnou výstavu, kde jsme si na hodinu vyzkoušeli, jaký život mají slepí lidé. Díky této výstavě jsme pochopili, že život bez zraku rozhodně není snadný, a že si svého zraku musíme vážit.

Ještě ten večer jsme se setkali s bývalou bezdomovkyní a narkomankou Zuzkou, která nám v Praze ukázala místa, kde se v devadesátých letech prodávaly drogy, a řekla nám, jak si jeden v té době na drogy mohl vydělat. Ani večerní chlad nám nezabránil v tom, abychom pozorně poslouchali každé její slovo a z jejího životního příběhu se poučili.

Poslední den nás čekalo pouze ranní balení a cesta domů, kam jsme přijeli kolem třetí hodiny.

Všichni si výlet náramně užili a ještě dlouho na něj určitě budou vzpomínat. Děkujeme naší paní třídní, Miladě Vašákové, za skvělou organizaci celého výletu a paní učitelce Monice Pánkové za úžasný dozor a pomoc při zorientování se v pražských tramvajích.

Za IT4A Nela Pernicová a Hynek Piták

 

12. 12. 2022 19:51:00 | Václav Knápek