Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Krajské kolo kvízu Kraj pro bezpečný internet

Krajské kolo kvízu Kraj pro bezpečný internet

V průběhu měsíce listopadu se naši žáci zúčastnili kvízu Kraj pro bezpečný internet.

Základní kolo absolvovali formou interaktivního testu na PC ve škole. Tři z našich žáků se svým úspěšným řešením probojovali do krajského kola soutěže, které proběhlo 17. 12. 2019 v prostorách Krajského úřadu ve Zlíně. Organizátorem soutěže byl Krajský úřad spolu s významnými garanty: firmou Microsoft a Gordic.

Naši školu reprezentovali Josef Klos (PO1), Marek Michálek (IT1C) a Jiří Kozárek (IT1B). První dva jmenovaní přijeli soutěžit v další, náročnější části Kvízu – Plus. V bleskové internetové bitvě, kdy záleželo nejen na správnosti odpovědí, ale také na rychlosti, zvítězil Josef Klos a postoupil do celostátního finále. Marek Michálek obsadil 4. místo. Třetí žák, Jiří Kozárek, byl vyhodnocen jako úspěšný řešitel základní části Kvízu, který absolvoval již ve škole.

Všichni účastníci krajského kola byli odměnění hodnotnými cenami. Všem třem gratulujeme k úspěchu a vzorné reprezentaci naší školy a vítězi Josefu Klosovi přejeme hodně štěstí a úspěch v nejvyšším kole této soutěže.

Soutěžní kvíz organizuje Krajský úřad již několik let a význam akce je nesporný. Všichni účastníci na všech úrovních kvízu se zamýšleli nad otázkami bezpečné práce s internetem a efektivním použitím prostředků pro bezpečný internet, a to je v dnešní době velmi důležité.

Ing. Alena Šindelková

 

20. 12. 2019 12:07:00 | Václav Knápek