Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Lyžařský kurz 2018

Lyžařský kurz 2018

Lyžařský výcvikový kurz žáků prvních ročníků připadl letos na poslední únorový týden a první březnové dny.

Zimní počasí vládlo pevnou rukou, teploty klesaly hluboko pod bod mrazu. To však neodradilo ty, kteří se chtěli naučit lyžovat nebo zvládnout neposedné snowboardové prkno, odjet se svými spolužáky do rekreačního střediska Tesla na Horní Bečvě.
Ihned v pondělí, po ubytování a obědě, žáci se svými instruktory vyrazili na svah. Nejlepší podmínky pro lyžování byly v lyžařském středisku U Sachovy studánky, kam žáky dennodenně odvážely skibusy. Návraty byly naplánovány na 16. hodinu. Jelikož výkonnost žáků v družstvech byla rozdílná, tak se instruktoři věnovali ve větší míře začínajícím lyžařům a snowboardistům. Vyspělejší účastníci pilovali svůj styl a odstraňovali drobné chyby v technice samostatně. Ke konci týdne již všichni účastníci kurzu zvládli jízdu na velkém svahu, a když ve čtvrtek slunce zářilo na obloze celý den a lyžařské podmínky byly vynikající, bylo znát na tvářích všech žáků nadšení a radost z pohybu na čerstvém vzduchu.
Týden rychle uběhl, byla navázána nová přátelství, žáci se naučili novým dovednostem, nakonec zůstaly jen vzpomínky.
Na závěr můžeme konstatovat, že účel lyžařského kurzu byl splněn, žádný účastník se nezranil, a věříme, že lyžování se u žáků stane vyhledávanou sportovní aktivitou.

08. 03. 2018 08:40:00 | Karla Macurová