Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Mistři ČR středních škol v házené chlapců jsou studenti ze SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm

Mistři ČR středních škol v házené chlapců jsou studenti ze SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm

V hale lovosických "Lovců" Chemik proběhlo ve dnech 3. – 4. 4. 2019 republikové finále projektu Sportovní liga škol o Pohár MŠMT. Zúčastnilo se nejlepších šest chlapeckých družstev, které postoupily z kvalifikace.

Finalisté z minulého ročníku SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm a Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou se díky systému nasazení družstev potkali již v základní skupině. V té je doplnilo Gymnázium Louny. Větší vyrovnanost hráčského kádru se ale projevila a do semifinálových klání postoupila družstva složená z ligových borců, tedy Rožnova pod Radhoštěm a Žďáru nad Sázavou. Na lounské zbylo utkání o páté místo.

Ve druhé skupině byly k vidění o poznání vyrovnanější utkání. Do semifinále nakonec postoupila plzeňská Obchodní akademie s libereckým Gymnáziem.

V semifinálových utkáních dominovala družstva Rožnova pod Radhoštěm a Žďáru nad Sázavou. Ve finálovém utkání bylo nakonec stejně jako ve skupině úspěšnější rožnovské družstvo, které utkání jednoznačně ovládlo a vrátilo soupeři rok starou finálovou porážku po výsledku 29:17.

Oporou vítězů byl brankář Šimon Mizera, obranu dirigoval Lukáš Hybner, nejlepší střelec byl Štěpán Souček se 14 brankami. Všichni hráči podali výborné výkony a zaslouženě získali pro SŠIEŘ Rožnov p/R v pořadí již šestý titul Mistra ČR. Gratulujeme!

Pořadí turnaje:

  1. SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm
  1. Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou
  2. Obchodní akademie Plzeň
  3. Gymnázium a SOŠPg Liberec
  4. Gymnázium V. Hlavatého Louny
  5. VOŠZ a SZŠ Praha                                                                              Mgr. Miroslav Trefil

Přiložené soubory

11. 04. 2019 13:22:00 | Jan Koleček