Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Mistrovství ČR v radiotelektronice dětí a mládeže 2019

Mistrovství ČR v radiotelektronice dětí a mládeže 2019

V termínu 10. – 11. 5. 2019 vyvrcholila letošní soutěž dětí a mládeže v radioelektronice celostátním kolem, které uspořádala SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm. Na soutěž přijelo 28 soutěžících z 10 krajů celé České Republiky.

V 16 hodin proběhlo slavnostní zahájení za účasti hejtmana Zlínského kraje p. Jiřího Čunka, starosty města Rožnova pod Radhoštěm p. Radima Holiše, zástupce Českého radioklubu p. Vojtěcha Horáka, ředitele školy p. Miroslava Trefila a ředitele soutěže p. Karla Sekyry.

Soutěž se konala pod záštitou Českého radioklubu, který zárověn poskytl finanční prostředky ke krytí nákladů outěže. Generálním partnerem byla firma ON SEMI z Rožnova pod Radhoštěm, kterou zastupoval p. Radek Václavík. Další spolupracující firma, která se podílela na doprovodném programu, byla firma SCHRACK Praha, která byla zastoupena p. Evou Jurkovou. Soutěž byla rozdělena do tří částí: teoretické testy, praktická část – sestavování výrobků a hotový výrobek donesený z domu včetně dokumentace.

Soutěžící byli podle věku zaregistrováni do jednotlivých kategorií A1 – do 12 let, A2 – 13 až 16 let a

kategorie M 17 – 19 let.

Po slavnostním zahájení se soutěžící rozmístili do jednotlivých učeben k napsání testů, kde prokazovali své teoretické znalosti. Následovala večeře a doprovodný program s přednáškami o elektromobilitě a inteligentních nabíjecích stanicích.

V sobotu dopoledne proběhla praktická část stavbou různých modelů stavebnic.

Kategorie Ž1 sestavovala jednorukého banditu. 

Kategorie Ž2 sestavovala FM přijímač. 

Kategorie M stavěla CMOS hodiny ve verzi se SMD a 3mm LED.

Pro nesoutěžící byly připraveny projížďky elektromobily a konzultace s odborníky na elektromobilitu a související problematiku.

Odpoledne vyrazili soutěžící a jejich pedagogický doprovod na výlet na Pustevny na stezku Valašká stezka korunami stromů. A protože bylo krásné počasí, tak bylo vidět i např. "Martinské Hole". Tím byl dán prostor rozhodčím pro vyhodnocení domácích výrobku včetně dokumentace a stanovení celkových výsledků soutěže.

Pozdě odpoledne proběhlo slavnostní vyhodnocení a předání hodnotných cen a pohárů.

V jednotlivých kategoriích bylo následující pořadí:            

V kategorii Ž1 zvítězil             Marek Hanus              z Moravskoslezského kraje.

V kategorii Ž2 zvítězil            Tadeáš Fryčák             z Olomouckého kraje                                               

V kategorii M zvítězil              Filip Szkandera           z Olomouckého kraje     

Ceny, které věnovaly firmy ON SEMICONDUCTOR z Rožnova pod Radhoštěm, firma ŠCHRACK z Prahy a firma ROBE z Valašského Meziříčí byly velmi hodnotné a děkujeme za ně. Byli oceněni všichni soutěžící.

Plzeňský kraj byl navíc vyhlášen jako celkově nejlepší a dostal krásný dort pro celé družstvo.

Co říci závěrem? Každá taková akce je náročná na organizaci, přípravu soutěže samotné, ubytování, stravování a všeho ostatního včetně doprovodného programu. Odměnou organizátorům byl úsměv všech zúčastněných a pochvala od jednotlivých vedoucích družstev včetně zástupce radioklubu. Proto patří poděkování všem, kteří se na této úspěšné akci jakkoliv podíleli.

Přiložené soubory

16. 05. 2019 14:39:00 | Jan Koleček