Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Návštěva u slovenských kolegů v Piešťanech

Návštěva u slovenských kolegů v Piešťanech

V pátek 29. 9. 2017 odjela skupina pedagogů a pracovníků Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel v čele s ředitelem Mgr. Miroslavem Trefilem na Slovensko do lázeňského města Piešťany, aby se zde v rámci výměnného programu setkali se svými slovenskými kolegy.

Cesta probíhala ve veselém duchu a hned po příjezdu proběhlo ubytování na internátu tamější školy. Program započal prohlídkou Stredné priemyselné školy elektrotechnické, která se nachází v prostorech Stredné odborné školy záhradnícké. Nutno konstatovat, že místní „průmyslovka“ ve srovnání s tou rožnovskou působí poněkud skromněji, což ale jistě neubírá nic na kvalitě výuky.
Po prohlídce školy se všichni v doprovodu místních učitelů vydali do sportovní haly, aby změřili své síly v bowlingu. Po sportovní aktivitě to chtělo doplnit energii, proto další cesta vedla do zdejšího pivovaru, kde si všichni pochutnali na originálním pivu Žiwell a výborné slovenské kuchyni.
V sobotu ráno se všichni oblékli do sportovního oblečení, protože je čekal krátký výšlap na Bradlo, kde se nachází mohyla Milana Rastislava Štefánika. Procházce předcházela návštěva Muzea Milana Rastislava Štefánika v Košiariskách. Večer se všichni „hodili do gala“, protože následovala společná večeře. Krom výborného jídla a domácích dezertů si slovenští kolegové připravili překvapení v podobě vystoupení taneční skupiny, která předvedla slovenské lidové tance v tradičních krojích.
V neděli před odjezdem byla na programu návštěva piešťanských lázní a prohlídka města. Odpoledne již nastal čas se rozloučit a poděkovat kolegům za společně strávený čas a příjemný program. Nezbývá než doufat, že bude spolupráce pokračovat v podobně přátelském duchu i v budoucích letech.

09. 10. 2017 11:26:00 | Karla Macurová