Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Perspektivy elektroniky 2018

Perspektivy elektroniky 2018

V úterý 16. října 2018 se na půdě SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm konal již 10. ročník semináře Perspektivy elektroniky 2018, letos opět s mezinárodní účastí kolegů z partnerské školy v Piešťanech. Konferenci zahájil Mgr. Miroslav Trefil, ředitel školy, úvodní slovo pronesl ing. Radim Holiš, starosta města. Cílem semináře bylo nastínit vývoj v moderních technologiích současnosti a poskytnout tak inovační materiály učitelům odborných předmětů SŠIEŘ a zástupcům dalších 16 pozvaných SŠ.

Účastníci z řad vysokoškolských pedagogů z ČVUT Praha, VUT Brno, UNO Brno, UTB Zlín; Evropského institutu pro pasivní součástky a zástupci firem TKR Jašek,  Dioflex,  ATM elektro a  Easysoft diskutovali mnohá atraktivní témata, jako např. Potenciál využití minipočítačů Raspberry Pi ve výuce na SŠ; Inovační trendy v mikroelektronice či Seznámení se s kybernetickou bezpečností a další.

Po bloku prezentací následovala návštěva showroomu našeho významného sociálního partnera – firmy Robe Lighting ve Valašském Meziříčí.

Z reakcí všech zúčastněných jasně vyplývá, že 10. ročník semináře se jednoznačně vydařil. Elektronika a informační technologie jsou dvě navzájem propojená odvětví s nesmírnou dynamikou vývoje.

Ing. Jana Vaculínová

 

26. 10. 2018 10:21:00 | Jan Koleček