Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Pilana Karbid s.r.o. – tradiční výrobce řezných nástrojů

Pilana Karbid s.r.o. – tradiční výrobce řezných nástrojů

Dnešní svět průmyslové výroby je plný inovací, moderních technologií a kvalitních materiálů. Aby žáci mohli poznat všechny tyto prvky na vlastní oči, uspořádala naše škola dne 16. června 2023 pro žáky 2. ročníků učebních oborů kovoobrábění exkurzi do společnosti PILANA Karbid s.r.o. v Hulíně.

Tato firma je tradičním českým výrobcem řezných nástrojů a zaměřuje se na výrobu a servis rotačních nástrojů ze slinutého karbidu pro výkonnostní obrábění kovů.

Během exkurze měli žáci možnost poznat celý proces výroby rotačních nástrojů. Byli provedeni moderní výrobní halou, kde se nacházely nejnovější technologie a zařízení. Odborníci jim vysvětlili, jaké materiály se používají při výrobě nástrojů, jak probíhá samotná výroba, jaké povrchové úpravy se na nástroje aplikují a jak je důležitá preciznost, kvalita a inovace v tomto odvětví. Žáci si tak mohli prohlédnout karbidové frézy, vrtáky a srážeče, které jsou specializované na výkonnostní obrábění kovů.

Děkujeme společnosti PILANA Karbid s.r.o. za jejich ochotu a možnost uspořádat exkurzi pro naše žáky. Tato zkušenost jim poskytla užitečný pohled na možnosti zaměstnání v průmyslovém sektoru a obohatila jejich vzdělání o praktické aspekty jejich učebního oboru.

Věříme, že tato spolupráce bude i nadále pokračovat a že se naši žáci budou moci podílet na dalších zajímavých a odborně zaměřených exkurzích, které přispějí k jejich profesnímu růstu a rozvoji.

Více informací na: https://pilanakarbid.cz

 

22. 06. 2023 14:23:00 | Václav Knápek