Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Přednáška Kam po maturitě

Přednáška Kam po maturitě

Ve dnech 4. 4. proběhly na naší škole besedy s pracovnicí Úřadu práce Vsetín Mgr. Renátou Dorňákovou na téma Kam po střední škole.

Beseda byla určena žákům třetích ročníků maturitních oborů. Žákům byly poskytnuty základní informace o možnostech zaměstnání (ČR, zahraničí), pokračování ve studiu nebo založení vlastní firmy. Pod úřadem práce funguje Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání (IPS), které poskytuje bezplatné služby (uplatnitelnost vzdělání na trhu práce, test k volbě povolání, motivační dopis, životopis, stáže, studium, pobyty v zahraničí, příprava na vstup na trh práce atd.) pro absolventy různých škol. V rámci besedy se žáci dozvěděli mnoho užitečných informací, zúčastnili se workshopu (osobnostní test, přijímací pohovor). Byly jim poskytnuty rady a doporučení, jak postupovat, jestliže se ocitnou v situaci, kdy se kariéra nevyvíjí podle jejich představ. Byly zdůrazněny především časté chyby, kterých se absolventi dopouští, například v situaci, kdy odejdou pracovat do zahraničí. Žáci se také dozvěděli, do kdy mají status studenta a jaké výhody z toho plynou. Každý žák dostal informativní leták s kontakty na poradce IPS a odkazy na webové stránky týkající se této problematiky.

Přednáška byla doplněna o prezentaci prap. Romana Prachaře z vojenského rekrutačního pracoviště Zlín o možnostech pracovního uplatnění v armádě.

Ing. Jana Josefíková

 

 

12. 04. 2023 10:33:00 | Václav Knápek