Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Studentské volby 2021

Studentské volby 2021

Studentské volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konaly na naší škole 21. září 2021.

Naše škola se opět zapojila do projektu Studentské volby, jehož cílem je, aby se studenti středních škol na základě vlastních zkušeností s pořádáním voleb seznámili s principy zastupitelské demokracie a s volebním systémem České republiky.

Na naší škole se voleb zúčastnilo 365 voličů, do volební urny bylo vhozeno 325 platných hlasovacích volebních lístků. Studenti – voliči ve volbách vybírali z 22 stran, hnutí a koalic.Volební komise pracovala ve složení Marie Vicenová, Radka Proroková, Jan Chudárek, Matěj Němeček, Tadeáš Baier, René Čuma. Po sečtení všech hlasů zvítězili Piráti a Starostové (82 hlasů) , na druhém místě se umístila koalice Spolu – ODS, KDU-ČSL, TOP 09   (62 hlasů) a třetí místo získalo Ano 2011 (55 hlasů).

Výsledky SŠIEŘ Rožnov naleznete v příloze.

Výsledky v řádném termínu odevzdalo 312 škol, z toho 159 gymnázií, 120 středních odborných škol (SOŠ) a 33 učilišť (SOU). Celkem bylo odevzdáno 40 899 platných hlasovacích lístků.

Celkové výsledky jsou uveřejněny na webových stránkách https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb.

Ing. Jana Josefíková

 

 

Přiložené soubory

23. 09. 2021 22:07:00 | Václav Knápek