Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Tatra prostě skvěle a komfortně jede

Tatra prostě skvěle a komfortně jede

Kopřivnická automobilka Tatra, jedna z nejznámějších českých průmyslových značek a výrobce těžkých nákladních vozů s unikátní koncepcí podvozku, přivítala ve svých prostorách dne 20. 4. 2023 žáky 2. a 3. ročníků učebních oborů autoelektrikář, obráběč kovů a zámečník.

Návštěva byla jedinečnou příležitostí pro naše žáky, aby získali poznatky o tom, jak se vyrábí nákladní automobily a jak funguje průmyslová výroba v praxi. Všichni měli možnost prohlédnout si výrobu několika modelů vozů a vidět, jak se vyrábějí od počátečních návrhů až po finální montáž. Účastníci exkurze viděli také, jaké technologie a postupy se používají při výrobě motorů, převodů, náprav a dalších komponentů.

Po náročné exkurzi pod vedením zkušených odborníků z Tatry na žáky čekala nejzajímavější část návštěvy - předváděcí jízdy vybraných vozidel, které proběhly v prostoru firemního zkušebního polygonu s celou škálou typů speciálních provozů. Všichni žáci si jako spolujezdci vyzkoušeli jízdu v náročných terénních podmínkách.

Společnost TATRA během následujících tří let plánuje navýšit výrobní kapacity ze současného stavu 1326 aut v roce 2022 na 2500 aut ročně, tzn. navýšit i počet kvalifikovaných zaměstnanců. Od června 2023 zde najde uplatnění měsíčně až 50 nových uchazečů o zaměstnání v různých profesích.

Návštěva v kopřivnické automobilce byla skvělou ukázkou toho, jak se teorie a praxe mohou spojit, aby žákům poskytly alespoň částečný vhled do automobilového průmyslu. Pro některé to byla inspirace pro jejich budoucí kariéru, protože v Tatře mají možnost najít široké uplatnění nejen absolventi tříletých strojních a elektro oborů, ale i absolventi IT a mechanici-elektronici. Vycházející žáci mají příležitost se stát klíčovými pracovníky pro výrobu kvalitních a spolehlivých vozidel.

Všechna volná pracovní místa můžete najít na: https://www.chcidotatry.cz/volne-pracovni-pozice/

 

Anna Veselá

 

25. 04. 2023 14:38:00 | Václav Knápek