Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Tři dny dobrovolnických aktivit - 72 hodin

V rámci těchto projektů se lidé po dobu 3 dnů pouští do aktivit, které pomáhají přírodě či ostatním lidem. Výsledkem je mnoho úsměvů a radosti. V České republice se tato událost koná již po sedmé a naše škola je jejím pravidelným účastníkem. Obvykle se uskutečňuje během měsíce října, letos připadla na dny 11. – 14. 10. 2018.

Naše činnosti byly tentokrát zaměřeny na:
1) Podzimní aranžování interiérů školy
S pomocí žáků a pracovníků školy jsme nasbírali různé podzimní přírodniny, které krásně ozdobily vázy, květináče a podzimní košíky. Výzdobu jsme umístili do tříd, na chodby a do vestibulu školy. Zkrášlili jsme tím i méně atraktivní místa naší budovy a oživili stávající nábytek. Vše jsme pořídili jen za minimální finanční obnos.

2) Renovace a použití staršího nábytku pro odpočinkové zóny v době přestávek
Využili jsme nabídky staršího nepotřebného nábytku, který jsme vlastními silami zrenovovali. Díky tomu jsme vytvořili několik relaxačních míst. Umístili jsme je v blízkosti vestavěných knihovniček. Knihy s povinnou i nepovinnou četbou jsou nyní kdykoliv dostupné žákům.

3) Mezigenerační solidarita
Na základně předchozích úspěšných návštěv našich žáků v Domově seniorů v Rožnově p. R. jsme opět zorganizovali setkání. Mladší a starší generace si mohly předávat své zkušenosti, nápady a rady.
Studenti si připravili dopředu své dotazy a náměty k rozhovorům. Pro vylepšení atmosféry jsme vlastnoručně přichystali občerstvení.

Těšíme se na další dobrovolnické aktivity za rok.


Ing. Ludmila Husková 
Mgr. Sabina Pernická 

11. 12. 2018 10:20:00 | Karla Macurová