Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

40.ROČNÍK SOČ - ŠKOLNÍ KOLO - zpráva z průběhu soutěže

40.ROČNÍK SOČ - ŠKOLNÍ KOLO - zpráva z průběhu soutěže

HODNOTÍCÍ ODBORNÁ POROTA ZASEDLA VE SLOŽENÍ:
Ing. Federmann - předseda poroty a členové poroty - Ing. Miroslav Pěcha (vedoucí výzkumu firmy BROSE), Ing. Hapl, Ing. Žabčík, Ing. Bukovjan a Mgr. Knápek - odborní učitelé školy.

SOUTĚŽÍCÍ SOUTĚŽILI V PĚTI KATEGORIÍCH:
V oboru č.1 MATEMATIKA soutěžil se svou prací „Hra ve VHDL“ Michal Srníček ze ZI4B. Všechny přítomné zaujaly hlavně jeho matematické postupy a výpočty, které při své práci používal.

V oboru č.9 STROJÍRENSTVÍ A PRŮMYSLOVÝ DESIGN soutěžil se svou prací student Denis Moural ze třídy ZI4B a všem předvedl svůj „CNC gravírovací laser“.

V oboru č.10 ELEKTROTECHNIKA, ELEKTRONIKA A TELEKOMUNIKACE se soutěže zúčastnilI studenti Marek Wrobel s prací "RGB matice", Michal David s prací "Laboratorní zdroj 2x32V, 0-4A, Michael Řádek s prací "Zesilovač s digitálně řízenými korekcemi", Lukáš Františák s prací "NF výkonový stereofonní zesilovač 2 x 70W", Jan Škrobánek s prací "Digitronové hodiny" a Adam Tomek předvedl špičkový "NF stereo zesilovač". Rozhodování poroty bylo dlouhé a náročné. Jako první v pořadí byl vybrán Michal David ze třídy ME4, druhý se umístil Michael Řádek ze třídy ME4 a třetí Adam Tomek ze třídy ME4.

V oboru č.14 PEDAGOGIKA, PSYCHOLOGIE, SOCIOLOGIE A PROBLEMATIKA VOLNÉHO ČASU soutěžili studenti Josef Cahel s prací "Elektrická kytara", Martin Novák s prací "Hra v C Sharp" a Jakub Menšík s prací "Webová hra". První v pořadí se umístil Jakub Menšík ze třídy ZI4B, na druhém místě byl vyhodnocen odbornou komisí Josef Cahel ze třídy ZI4B a třetí Martin Novák ze třídy ZI4A.

Poslední soutěžní obor č. 18 INFORMATIKA byla zastoupena největším počtem soutěžících. Radek Švec s "Modelem řízeným mikrokontrolerem", Tadeáš Popov s prací "E-shop", Daniel Skopal s prací "Grafika optického klamu", David Jahoda s prací "Program na tvorbu překladu v JavaFX", Jiří Pavlík s prací "RC model s kamerou", Vojtěch Jaremejko s prací "3D - Model Zeměplochy". Nejlepšími v této kategorii byly odbornou komisí vybrány práce studentů Radka Švece ze třídy ZI4A, druhý byl Jiří Pavlík ze ZI4A a třetí Daniel Skopal ze třídy ZI4A.


Okresní kolo se bude konat 5. dubna 2018 již tradičně ve Střední průmyslové škole stavební ve Valašském Meziříčí. Postupují všichni studenti s umístěním do třetího místa v pořadí v jednotlivých kategoriích. Doufáme, že se našim studentům bude dařit a že své práce obhájí co nejlépe.

Všichni ocenění obdrželi velmi hodnotné ceny, které se podařilo zajistit paní Ing. Janě Vaculínové a Ing. Adamu Bukovjanovi od sponzorů. Děkujeme firmám Vakuum servis s.r.o. Rožnov pod Radhoštěm, firmě ON-SEMICONDUCTOR, R-Computer, ROBE, BROSE, NXP a dalším. Všem sponzorům děkujeme.

Další fotografie z akce najdete ve fotogalerii.

Zapsal: Mgr. Petr Fuchs

Přiložené soubory

23. 03. 2018 10:47:00 | Petr Fuchs