Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

ERASMUS+ - Španělsko 2015

ERASMUS+ - Španělsko 2015

Zájem o výše zmíněnou zahraniční praxi byl vysoký, do užšího výběrového řízení se dostalo 60 studentů. Kritéria pro výběr těch nejvhodnějších kandidátů byla např. vysoká odbornost, jazyková vybavenost, komunikativnost či maximální spolehlivost.

Španělský partner zprostředkoval našim studentům oborů Elektronické počítačové systémy a Elektronické zpracování informací praxi v počítačové firmě Cibercenter, kde pod vedením tutora pracovali na společném projektu, jehož náplní byla práce v oblasti hardwaru, softwaru, tvorby webových stránek a komerční reklamy. V odpoledních hodinách navštěvovali kurz španělštiny, který byl zakončen certifikačním testem. Stáž byla 14ti denní a stážisté byli ubytováni v hostitelských rodinách, což jim umožnilo poznat rozličné kulturní aspekty běžného života této části slunné Andalusie. Tapas night, Sevilla tour, návštěva Giraldy s ostatky K. Kolumba, výlet do Picassovy Malagy… byly zasloužené bonusy této jedinečné praxe ve Španělsku.

 

Užitečným výstupem celé akce je pro každého ze studentů zisk Europassu Mobility, který je potvrzením zahraniční praxe v oboru, dílčí hodnocení zaměstnavatele a certifikát kurzu základů španělštiny. Na všechny již zmíněné pozitivní dopady této úspěšné pracovní stáže nebudeme pouze vzpomínat! Budeme se snažit v této tradici mezinárodních projektů pokračovat a navázat na ně i v rámci letošní výzvy.

Mgr. Alena Foukalová

30. 04. 2015 11:51:00 | Petr Fuchs