Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Zahraniční pracovní stáž studentů ve Španělsku - Sevilla 2022

Zahraniční pracovní stáž studentů ve Španělsku - Sevilla 2022

Stáž byla 14denní a konala se od 2. do 15. 1. 2022. Této stáže se zúčastnilo 17 studentů třetího a jeden student prvního ročníku oboru Moderní informační technologie.

Zájem o zahraniční praxi byl i přes „covidovou nepřízeň“ velký. Do užšího výběrového řízení se dostalo 45 studentů. Kritéria pro výběr těch nejvhodnějších kandidátů byla přísná, jednalo se hlavně o jazy-kovou vybavenost, odbornost, výborný prospěch, co nejnižší absenci a zájem o danou stáž. Dalšími kritérii byla komunikativnost, spolehlivost a ochota se vzdělávat a na sobě pracovat. Španělský partner nám již potřetí zprostředkoval odbornou praxi.

Tentokrát se jednalo o firmu V-ART Escuela Audiovisual, která se zabývá vysocespecializovanými kurzy v oblasti 3D grafiky, animacemi, zpracováním multimédií, programováním a vývojem počítačových her. Jeden z pověřených zaměstnanců učil studenty anglicky, krok za krokem pracovat v počítačovém programu Unity 5, který se používá mimo jiné i k vývoji počítačových her. Každodenní trénink byl velmi intenzivní a v odpoledních hodinách studenti navíc navštěvovali kurz španělštiny, který byl zakončen testem a certifikátem o jeho úspěšném absolvování.

Stážisté byli ubytováni v rezidenčních prostorách zprostředkovatelské organizace Euromind, kde o ně bylo skvěle postaráno.

Pro studenty a studentky byl připraven i kulturní program, a to například Tapas night a Bike Tour de Sevilla, na které nás průvodce seznámil s hlavními památkami Sevilly, jako jsou Catedral de Sevilla s Giraldou, Torre del Oro, Plaza de España, Metropol Parasol a jiné. Dalším bonusem byl také výlet do Cordóby a do Cádizu – nejstaršího města jihozápadní Evropy, odkud vyplul Kolumbus na svou druhou výpravu a objevil Portoriko, a možnost koupání se v oceánu - pro ty nejodvážnější :-).

Na závěr účastníci obdrželi kromě certifikátu ze španělského jazyka také hodnocení zaměstnavatele se zhodnocením jejich práce za období celé délky trvání praxe a Europass Mobility, který potvrzuje zahraniční praxi v oboru a je velmi důležitým dokumentem pro pozdější uplatnění studentů na trhu práce. Studenti si především zlepšili odborné znalosti ve svém oboru, což je pro ně velikou devizou do budoucna.

Vzhledem k pozitivní zpětné vazbě samotných stážistů i španělského partnera budeme v mezi-národní spolupráci v rámci programu Erasmus+ i nadále pokračovat.

 

Mgr. Alena Foukalová – koordinátor projektu

 

26. 05. 2022 15:25:00 | Petr Fuchs